Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wykorzystywane narzędzia informatyczne

Microsoft Visual Studio 

Visual Studio zawiera zestaw narzędzi programistycznych (IDE), w skład którego wchodzi:

  • Microsoft Visual C# (od wersji 2002)

  • Microsoft Visual C++

  • Microsoft Visual Basic

  • Microsoft Visual J# (wersje 2002-2005)

  • Microsoft Visual Web Developer ASP.NET (od wersji 2005)

  • Microsoft Visual F# (od wersji 2010)

Stanowi zintegrowane środowisko programistyczne firmy Microsoft. Jest używane do tworzenia oprogramowania konsolowego oraz z graficznym interfejsem użytkownika, w tym aplikacje Windows Forms, WPF, Web Sites, Web Applications i inne. Aplikacje mogą być pisane na platformy: Microsoft Windows, Windows Phone, Windows CE, .NET Framework, Microsoft Silverlightoraz konsole XBOX. Visual Studio zawiera edytor kodu wspierający IntelliSense jak również mechanizmy refaktoryzacji kodu. Zintegrowany debugger działa zarówno na poziomie kodu źródłowego jak i maszyny. Pozostałe narzędzia w ramach Visual Studio to: designer do tworzenia aplikacji Windows Forms, WPF i web, narzędzie do tworzenia klas, projektowania baz danych itd. Funkcjonalność Visual Studio praktycznie na każdym poziomie tej aplikacji można rozszerzać za pomocą dodatków.

Microsoft Visual Studio pozwala na tworzenie samodzielnych aplikacji, a także aplikacji sieciowych, usług sieciowych oraz serwisów internetowych. Microsoft Visual Studio dostępny jest w kilkunastu edycjach.